DEVAM EDEN SERGİMİZ GELECEK SERGİLERİMİZ   
- GEÇMİŞ SERGİLERİMİZ -

SELÇUK NARTUR
 
Resim Sergisi
7 - 28 Mayıs 2011

1955 yılında Balıkesir’de doğan Selçuk Nartur, hükümet tabibi olan babasının işi nedeniyle Van’da başladığı ilkokulun ardından, dolaşarak eğitimini Kadıköy Maarif Koleji’nde tamamlamış. İÜ İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümüne iki yıl devam etse de, iş hayatına geçerek üniversiteyi tamamlamamış.
Başarılı ve verimli bir ortamın içinde olmasına rağmen uzun yılların ardından mesleğini 2002’de, artık yaşamında sadece resim olacağına karar verip, bırakmış ve bütün araştırmalarının sağladığı sanatsal birikimlerinin ortaya döküldüğü bugünleri yaşamaya başlamış...
Selçuk suluboya yapıyor; biraz farklı bir suluboya; özellikle İngiltere ve ABD’de yaygın olarak kullanılan tekniği uyguluyor resimlerinde. Yurt dışında müzelerde ve özel atölyelerde uzun araştırmalar yaparak kendisini ve tekniğini bu yönde geliştirip birkaç seansa uzatılabilen, bizim alıştığımızdan daha örtücü ve kıvamlı olarak kullanılan boyasıyla hünerini ortaya koyma yolundaki çalışmalarını yetkin adımlarla sürdürüyor; beğeniyle izlenen resimlerini yapıyor...
Çok disiplinli ve saygılı bir çalışma düzeniyle üreten Selçuk Nartur’un resim serüveninde pek çok ressam gibi renk tutkusu var. Onun bu tutkusunu anlamak istersek, sözü büyük usta Bedri Rahmi’ye bırakalım: “... Dükkancı boya satar, ressam bu boyaya yüreğinden bir şeyler katarsa boya renk olur.”
Konularını daha çok sade, sıradan nitelikleriyle günümüz insanına iyi gelen, kendisinin yakından bildiği küçük yörelerin kırsal yapıları başta olmak üzere, Anadolu’nun her tarafından ve İstanbul’dan esinlenerek, beslenerek düzenliyor.
Bu sergide ressamımızın, yaklaşık otuz çalışmasını izleyebileceğiz.

Fatma Ekeman
   

Galerimiz, Pazar ve Pazartesi günleri dışında 12.00-19.00 saatleri arasında açıktır.