DEVAM EDEN SERGİMİZ GELECEK SERGİLERİMİZ   
- GEÇMİŞ SERGİLERİMİZ -

REMZİ İREN
 
Resim Sergisi
02 Ekim - 02 Kasım 2012

1943 yılında Tokat’ta doğan sanatçımız, Güzel Sanatlar Akademisi Kumaş Desenleri Bölümü’nü 1970’te bitirmiştir.

Uzun yıllar Tekel Genel Müdürlüğünde Grafiker ve Kültür - Sanat Danışmanı olarak çalıştıktan sonra emekli olan Remzi İren, böylece zamanının tamamını, çok önceden başarılı örnekleri bilinen resim çalışmalarına ayırabilmiştir.
Konularını daha çok Anadolu coğrafyasına özgü yöresel kadın başlıkları ve kırsal kesim yaşamından kesitler alarak oluşturan Remzi İren, ayrıca kendine has üslubu ile İstanbul görünümlerini de tuvaline aktarmakta olup, bu sergisinde son dönemlerde yaptığı güvercin temalı resimlerini de sevenleriyle paylaşacak.
Onlarca sergi açmış olan İren’in Galeri Baraz ile başlayan kişisel sergileri, Ankara Türkuaz, Ankara Doku, İstanbul Opera, Bakraç, Eylül, Ankara Valör Sanat, Toprak Sanat Galerileriyle ve İstanbul - Ankara Sanat Fuarlarıyla sürmektedir...
Sanatçımız, çalışmalarına İstanbul’daki atölyesinde devam etmektedir.
Remzi İren, hiçbir ekole bağlı olmadan üreten, Akademi’deki hocaları başta Edip Hakkı Köseoğlu ve Sabri Berkel’den gördüklerini, kendine özgü işler yapmak üzere harmanlayan ve figürden kopmadan üreten bir ressam olarak haklı bir üne sahiptir. “Güzeli araştırıyorum” diyor İren, “çünkü güzel herkesin hoşuna gider...”
Sergide tamamı tuval üzerine yağlıboya yaklaşık 15 resim izlenebilecek...
Fatma EkemanGaleri, Pazar ve Pazartesi hariç 12:00 – 19:00 arasında açıktır.